U Tenisu 214, Proseč nad Nisou, 468 04 Jablonec nad Nisou
Po-Pá 7-22h
So-Ne 9-19h

Historie

Historie klubu sahá do r. 1927 kdy byl založen tenisový klub s názvem Gablonzer Lawen Tenis Club. Během válečného období činnost klubu ustala, ale po roce 1945 se tenis do prostředí Jablonecké Proseče vrátil pod názvem ČLTK Jablonec nad Nisou.
Prvním poválečným předsedou se stal dr. Pravoslav Holeček. Jeho pravou rukou byl kustod p. Celný, jenž se výraznou měrou podílel na znovu obnovení dvorců. Názvy největšího jabloneckého tenisového klubu se během doby několikrát měnily.
V osmdesátých letech přešel klub pod hlavičku jedné z největších tělovýchovných jednot v Jablonci, pod TJ Bižuterie. V předsednické funkci se během tohoto období postupně ještě vystřídali ing. Josef Pluhař, JUDr. Karel Macas, ing. Jiří Fraenkl. V osmdesátých letech, především zásluhou tehdejšího předsedy JUDr. Karla Macase bylo zrekonstruováno tenisové zázemí, včetně dvorců.Samostatnou kapitolou pak byla výstavba tenisové haly a ubytovny.
Během této doby prošla klubem řada vynikajících tenistů. Nelze zapomenout na daviscupového reprezentanta a vítěze pardubické juniorky Petra Štróbla dále pak Vlastu Holečkovou, Milenu Pelcovou, JUDr. Karla Macase, Petra Stočese, Františka Vozku, Otu Čeřovského, Jana Stočese, Otu Fukárka, Martinu Čeřovskou, ale i na spoustu dalších, kteří úspěšně reprezentovali náš klub.

ngg_shortcode_0_placeholder

V novodobé historii, která je zapsána rokem 1996 se TK osamostatnilo delimitací z TJ Bižuterie pod hlavičkou ČLTK Bižuterie Jablonec nad Nisou. Bižuterie a.s. byla jako generální sponzor v názvu ponechána. Nové vedení klubu se pod vedením předsedy Miloslava Hajátka zaměřilo především na práci s mládeží, vytvoření kvalitních tréninkových podmínek a v neposlední řadě na celkovou rekonstrukci areálu, včetně výstavby dvoukurtové pevné haly.
Při klubu začalo opět pracovat TSM (tréninkové středisko mládeže), dále SpS (sportovní středisko), JTA (Jablonecká tenisová akademie) a otevřeny tenisové třídy při Sportovním Gymnáziu Dr. Randy.
Byla zahájena pravidelná výchova mladého tenisového potěru formou školek a tenisových přípravek. Mezi významné odchovance našeho klubu v novodobé historii patří: Jiří Fraenkl, Jana Perková, Jaroslava Perková, Nikola Hübnerová, Dušan Hajátko, Karel Macas, Roman Jebavý, Lubomír Majšajdr, Michal Matěásko, Karin Vodičková, Anežka Makovičková, Julie Štruplová, Jiří Lehečka.

Klub se svou aktivní práci pro český tenis zařadil mezi nejprestižnější kluby v ČR. V areálu najdete 8 antukových kurtů, 3 kryté dvorce, jeden víceúčelový venkovní dvorec či odrazovou zeď. Dále je k dispozici bistro, posilovna, hráčská klubovna, ubytovna a parkování v areálu. Jedná se o ideální prostředí, které je vhodné také pro pořádání tenisových kempů.